Kapat

Rüyada Allah’ı Tanımak Görmek Ne Demektir

Rüyada Allah’ı Tanımak Görmek Ne Demektir
Rüyada Allah’ı Tanımak Görmek ;Bir kimsenin rüyasında Allah ı andığını ve O na ibâdet ettiğini görmesi; o kimsenin düşmanlarının şerrinden kurtulmasına, hayır kapılarının ona açılmasına, belâlardan emin olmasına ve yapılması zor olan işlerin ona kolaylaşmasına işaretle tabir edilir.
Bir kimsenin rüyasında “Lâilâhe illallah” dediğini görmesi; kısa süre daha sonra
bolluğa ve rahatlığa kavuşacağına, hayatının tamamının sıkıntı görmeksizin geçeceğine, “Lâ havle velâ kuvvete illâ billâh” söylediğini görmesi; servetinin çoğalacağına ve bunların tamamının Allah ın koruması altında bulunduğuna işaret eder.
İbn-i Kesîr in yorumuna göre: Rüyada Allah ı anmak her süre
hayır ve bereketle yorumlanır. Bir mağarada teşbih çekmek, Allah ı zikretmek, yahut başkalarının zikrettiğini duymak; o yerde bereket ve hayrın çokluğuna, kişinin kendisini bir mecliste Allah ı zikrederken görmesi; o kimsenin müslümanlara faydası dokunacağı ile yorumlanır.
İmam-ı Nablusî nin yorumuna göre: Bir kimsenin rüyasında Al­lah ı zikretmesi; rahmet ve affa mazhar olmaya, şerefe ve kabir azabından kurtulmaya delalet eder.
Rüyada Allah ı binbir isminden birisi ile zikretmek yada
edildiğini görüp işitmek; o ismin delaleti ile yorumlanır. Meselâ, Allah ın kahhâr ismi ile zekredildiğini işitmek; işiten kimsenin düşmanlarının yok olacağına, şeytanın şerrinden emin olunacağına delalet eder.
Bir toplulukta cemaat halinde Allah ı anmak; evliya ve İslâm büyüklerinden bir toplumla sohbet etmeye yada
onlara yakınlaşmaya, toplumun hizmetinden faydalanmaya işaret eder. Bir kimsenin rüyasında herhangi bir zikir meclisinde bulunduğu halde orada yapılan zikre katılmayıp seyirci kaldığını görmesi; o Birey
için pek hayırlı olma­dığına yorumlanır. Çünkü zikir ehlinin üzerine inecek rahmetten mahrum kalmıştır.
Zikrinde doğru olan kimsenin rüyasında hikmete dair söz söylemesi; üzüntü ve kederden kurtulmasına, hastalıktan şifa bulmasına, borçtan ve sıkıntıdan kurtulmasına, z

Bu yazımızda gördüğünüz rüya neye yorumlanır ve rüya tabiri nedir bunu açıklamak istedik umarım işinize yaramıştır.