Kapat

Rüyada Azrail Görmek Ne Demektir

Rüyada Azrail Görmek Ne Demektir
Rüyada Azrail Görmek ;Rüyada Azrail in görülmesi değişik şekillerde yorumlanmaktadır. Bir kimsenin rüyasında Azrail i güler yüzlü görmesi; şehid olarak öleceğine, öfkeli bir halde görmesi; günahlarına tövbe etmeden öleceğine yorumlanır.
Bir kimsenin rüyasında Azrail ile güreştiğini ve ona galip geldiğini görmesi; hastalığından şifa bulup iyileşeceğine, Azrailin güreş anında kendisini yendiğini görmesi; o kimsenin öleceğine delalet eder. Bazı rüya yorumcularına göre: O kimsenin böyle bir rüya görmesi; korkuya işarettir dediler.
Kişinin rüyasında kendisinin Azrail in suretine girdiğini görmesi; o kimsenin insanlara galip geleceğine, ünlü bir kimse ve devlet başkanının cellâdı olacağına ya da rüya sahibinin vasıtasıyla büyük işlerin görüleceğine yorumlanır.
Bir kimsenin rüyasında Azrail in elini öptüğünü görmesi; o kimse­nin mirastan eline mal geçeceğine delalet eder.
Rüyada Azrailin görülmesi; toplumun dağılmasına, hiçbir kimsenin konulmayacağına, hastaların ölmesine, binaların yıkılmasına, yangın çıkmasına ve korkunç haberler alınması neticesinde feryâd-u figânın meydana gelmesine işaret sayılır.
Rüyada Azrail in görülmesi; bazen de borçlanmaya, kazancın azal­masına, işsiz kalmaya ve iş bulamayıp çalışmamaya delalet eder.
Rüyada Azrail i görmek; bazen de tutuklanmaya, halkın bozulmasına, ilmin unutulmasına, namazın terk edilmesine, zekâtın verilmemesine ve yerine getirilmesi lazım gelen hakların yerine getirilmemesine yorumlanır.

Bu yazımızda gördüğünüz rüya neye yorumlanır ve rüya tabiri nedir bunu açıklamak istedik umarım işinize yaramıştır.