Kapat

Rüyada Beyti Mukaddes Görmek Ne ile Tabir Olur

Rüyada Beyti Mukaddes Görmek Ne ile Tabir Olur
Rüyada Beyti Mukaddes Görmek ;Rüyada Beyt-i Mukaddesin görülmesi hayra yorumlanır. Bir kişinin rüyada kendisini Beyt-i Mukaddesin bulunduğu Arz-ı Mukaddesede görmesi; iyiliği emir ve tavsiye eden bir kimse olduğuna işaret eder. Bir rivayete göre de: Günahlarından temizlendiğine, hayır ve berekete, ibadet ve tâate nail olacağına yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında kendisini Beyt-i Mukaddeste görmesi; o kimsenin dindar bir Birey
olduğuna, hacca gideceğine, kıyamet gününde peygamberlerle beraber haşrolacağma, kişinin rüyasında Beyt-i Mukaddeste Kuran okuduğunu görmesi; zimmet ehli ile girişeceği dînî tartışmayı kazanacağına delalet eder. Bir kimsenin rüyasında Beyt-i Mukaddes te Rahman kapısından girdiğini görmesi; Allahın rahmetine nail olacağına, içeri girmediğini ve Beyt-i Mukaddes in civarında dolaştığını ve mübarek yerleri ziyaret ettiğini görmesi; hayra yorumlanır.
Câfer-i Sâdık ın yorumuna göre: Bir kimsenin rüyasında Arz-ı Mukaddese yi (Mescid-i Aksânm bulunduğu toprakların tamamı) görmesi dört şekilde tabir olunur: 1. Böyle bir rüya gören kimsenin berekete nail olacağına 2. Günahlarının bağışlanacağına 3. Rüya gören kimsenin kanaatkar bir kimse olduğuna 4. Rüya sahibinin rahat ve huzurlu bir hayat yaşayacağına yorumlanır. Hulâsa; Arz-ı Mukaddese yi rüyada görmek; hangi şekilde olursa olsun hayra işaretle tabir edilir.

Bu yazımızda gördüğünüz rüya neye yorumlanır ve rüya tabiri nedir bunu açıklamak istedik umarım işinize yaramıştır.

Sponsor Reklam