Kapat

Rüyada Halı Görmek Ne Demektir?

Rüyada Halı Görmek Ne Demektir,Rüyada Halı,Rüyada Halı Görmek,Rüyada Halı Görmek Nedir?

Rüyada Halı Görmek :Dünya nimetlerine ve alnı secdeye koyarak ancak elde edilebilin kulluk şerefine delalet eder. Zenginliğin ve bolluğun simgesidir. Zengin arkadaşlar edineceğiniz anlamına da gelir. Eğer bir halı üzerinde yürüdüğünüzü gördüyseniz, çok zengin ve mutlu olacaksınız. Zenginliğin ve bolluğun haber verir. Halı, varlıklı arkadaşlara sahip olacağınızı belirtir. Halı üzerinde yürüdüğünü görmek, mutlu olacağınızı işaret eder.
Rüyada halı görmek, zenginliğin ve bolluğun işaretidir. Halı, zengin arkadaşlar edineceğiniz anlamına da gelir. Zenginlik, bolluk, kısmet, yükselme, başarı olarak yorumlanır. Halı görmek çok iyidir. Rengine, şekline, boyutuna bakarak yorumlanır.
Rüyasinda kendisi için yere yeni bir hali serildigini gören dünyada uzun bir ömre, genis bir rizka sahip olur.
Bir bilmedigi yerde ve tanimadigi kimseler arasinda yere bir hali serilerek üzerinden geçtigini görmek, memleketinden ayrilip gurbete düsecegine isarettir.
Dürülmüs bir haliyi arkasina alip bir yere götürdügünü görmek, bütün varligini üzerinde tasiyacak derecede fakirlesecegine delalet eder. Ebu Sait El-Vaize göre: hali görmek dünyalikta ve rizkta genisliktir. Onun büyüklügü ve kalinligi nispetinde ömrün uzunlugu ve rızkın bollugu belirlenir. Küçüklügü kazanç azligina, yerden toplanmasi ise rizkin azalacagina delalet eder. Ibni Sirine göre; yere büyük bir hali serdigini ve bu halinin kendi mali oldugunu gören, nimet ve bolluk görerek çok yasar. Rizkini kolaylikla temin eder. Ev halki, akrabalari ve arkadaslari ile bu halinin üzerinde oturdugunu görmek, hayir ve nimettir. Bir yabancinin evinde bir haliyi toplanmis ve sarilmis görmek, o kisi-nin gurbette ölecegine isarettir.
Danyal Aleyhisselama göre; rüyasinda küçük ve ince bir halı görenin hem rizki, hem ömrü az olur. Eski ve delik bir halisi oldugunu görenin geçiminde darlik ve hayatinda sikinti olur. Yesil renkli bir hali görmek genis bir rizka delalet eder.
Halinin çiçekli ve desenli olmasi hayirdir.
Bir baska rivayete görede: Rüyada hali görmek, dünyaya ait seylerle tabir edilir. Zenginliğin ve bolluğun işaretidir. Halı, zengin arkadaşlar edineceğiniz anlamına gelir.
Halı üzerinde yürüdüğünüzü görmeniz, mutlu olacağınız anlamına gelir. Zenginliğin ve bolluğun işaretidir. Halı, zengin arkadaşlar edineceğiniz anlamına gelir. Halı üzerinde yürüdüğünüzü görmeniz, mutlu olacağınız anlamına gelir. Rüyada halı dünyaya işaret­tir. Yayılması dünyaya, genişliği rızık genişliğine, ağırlığı ömrün uzun olma­sına delalet eder. Bilmediği bir yerde halı serdiğini görmek, yolculuğa çık­maya işarettir. Halının küçüklüğü ve inceliği ömrün kısalığına ve dar geçime delalet eder. Harpte olan kimsenin halının üstünde oturduğunu görmesi, selamete ereceğine, harpte değilse arazi satın alacağına işarettir.
Tanıdığı kişilerin arasında ve bildiği bir yerde halı serdiğini görmek, o yerin ehli ile ortak olmaya delalet eder. Halının küçük ve kalın olduğunu görmek, izzete ereceğine ama geçim sıkıntısı çekeceğine, geniş ve ince olduğunu görmek, rızık genişliğine delalet eder. Rüyada halıyı dürüp sırtına aldığını ve bilmediği bir yere taşıdığını görmek, kişinin ömrünün bittiğine delalet eder. Eğer taşıdığı yerde ölüler­den bir kimseyi görürse, bu tevili kuvvetlendirir. Halının durulduğunu görmek ve dürülmesinden evvel yayılmış şeklini görmemek, dünyanın kendisine kapanacağına ve geçim sıkıntısına delalet eder. Halıyı serdiğini görmek rızık genişliğine ve yetkili kimselerin meclisine delalet eder. Halının durulduğunu görmek yetkisinin gideceğini, yolculuğa gidememeye yada
geçim sıkıntısına delalet eder. Halısının kaçırıldığını yada
yandığını görmek, rüya sahibinin ölümüne delalet eder. Halının ince olması ecelinin yaklaşmasına yada
bedeninin zayıflamasına delalet eder. Rüyada halı görmek izzet, mertebe ve genişliğe delalet eder. Halı, kilim gibi şeyler ev sahibinin ci­hazlarına işarettir. Rüyada halının üstünde tanıdığı bir adamın suretini görmesi, o adamın yanlış bir yolda olduğuna yada
ondan hayret edeceği bir söz işiteceğine delalet eder. Rüyada kadife halı görmenin tabiri örtünün tabiri gibidir. Rüyada kadife halı dünya ile tabir edilir. Hikâye edilir ki bir adam İbni şirine gelerek; “rüyamda kadife bir halı­nın üzerinde otururken Yezid ibni Abdülmelik geldi. Halıyı altımdan çeke­rek attı ve kendisi toprağın üstüne oturdu” dedi. İbni şirin “bu rüyayı sen değil Yezid ibni el- Mühelleb görmüştü. Şayet rüyası çıkarsa, ibni Mühelleb, Yezid ibni Abdülmelik’e mağlup olacaktır” diyerek rüyayı tabir etti.

Bu yazımızda gördüğünüz rüya neye yorumlanır ve rüya tabiri nedir bunu açıklamak istedik umarım işinize yaramıştır.