Kapat

Rüyada Nisa Suresi Görmek Ne Demektir

Rüyada Nisa Suresi Görmek Ne Demektir
Rüyada Nisa Suresi Görmek ;Nisa suresi kuranda 4 numaralı suredir ve içerik olarak kadınlar hakkındaki hükümleri, emirleri içerir. Kelime anlamı bakımından arapça kadın demektir.
Rüyada Nisa suresini yada
ondan bir parça okumak rüya gören kişinin ömrünün sonunda geçinemiyeceği bir hanımla, kadınla evlenmesine delalet eder. Rüya sahibi öğrenci ise, ilminde uzman, işinin ehli kimse olmasına yorumlanır.
Nisa suresi Ibn-i Sirine (RA) göre; Nisa suresini yada
bir kısmini okuduğunu yada
okunduğunu gören, beklemediği bir yerden bir miras kalır, Akrabalari çogalir. Ibni Kesire göre ömrü uzun olur ve iyilik görür, buyurmuştur.
Caferi Sadik ise; iyi ahlak ve dogrulukla meshur ve halk arasında saygili olur diyor, Abdulgani Nablusiye göre; geçinilmesi güç bir kadinla evlenir, ilim ögrenmek isteyen biri ise, bu hususta çalışıp basari kazanır. Hz. Ali ve Hamza (RA) buyuruyorlar ki: Rüya sahibi, güzel konusan, insanlarla iyi anlasan, onların söylediklerine inanan ve kendi söylediklerini onlara inandıran, mantik sahibi ve akilli bir kisi olur. Bazi yorumculara göre ise, zengin kadinlarla evlenerek, onlardan miras yer. Uzun bir ömürden sonra, mirasini kadinlara birakarak vefat eder.

Bu yazımızda gördüğünüz rüya neye yorumlanır ve rüya tabiri nedir bunu açıklamak istedik umarım işinize yaramıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsor Reklam