Kapat

Rüyada Ölü Yıkamak Görmek

ölü yıkamak rüyaları, rüyada ölünün yıkandığını görmek , ölü yıkamak rüyaları ne anlama gelir, rüyada teneşir görmek neye delalet eder, Ölü yıkadığını görmek, bir kimsenin hidayetine vesile olmaya işarettir.

Öldüğünü ve kendi kendini yıkandığını görmek, bütün sıkıntılardan kurtulmaya, mal ve dünyalığın artmasına veya zengin olmaya işarettir.

Rüyada bir ölünün usulüne uygun olarak yıkandığını görmek, yoksul düşmeye, fakat dinî görevlerini her şeye rağmen yerine getirmeye işarettir.

Rüyada teneşir (üzerinde ölünün yıkandığı ayaklı tahta) görmek, insanlara maddi ve manevi faydası olan, hayır ehli, saygın bir kimseye işaret eder.

Kendinin teneşir üzerinde yattığını görmek, şeref ve makama, borç ve üzüntüden kurtulmaya işarettir.

Rüyada bir ölüyü yıkadığını görmek, onun borcunu ödemeye; ölünün kendi kendini yıkaması, arkada kalan çoluk çocuğunun gam ve kederden kurtulmasına işarettir.

Rüyada ölünün bir kimseyi yıkaması, vereselerinden görülecek menfaat ve iyiliğe işarettir.

Rüyada bir ölünün kendini yıkadığını görmek, eşi, çocukları ve torunlarıyla birlikte çok büyük hayırlar elde etmeye, mal ve dünyalığa nail olmaya işarettir.

Rüyada ölüyü yıkamak için uygun bir yer arandığını veya ölünün yıkanmak için arandığını görmek, ölen kimsenin günahkâr olduğuna, tövbe etmesi için yapılan telkinlere kulak vermediğine işarettir.

Bir ölünün yıkanması uygun olmayan şeylerle yıkandığını görmek,yukarıdaki gibi yorumlanır.

Rüyada ölüyü aşırı sıcak su ile yıkadığını veya ölünün sıcak su içtiğini görmek, ölen kimsenin azap çektiğine işarettir.

Rüyada ölünün kefeninin veya bedeninin güzel koku ve kokulu bitkilerle süslenmesi, ölün kimse için hayra, rüyayı gören için sevince işaret eder

alıntı