Kapat

Rüyada Örümcek Görmek Ne Demektir?

Rüyada Örümcek Görmek Ne Demektir,Rüyada Örümcek,Rüyada Örümcek Görmek,Rüyada Örümcek Görmek Nedir?

Rüyada Örümcek Görmek :Dini ibadetlerine düşkün takvalı kişiye delalet eder. Rüyada örümcekle karşılaşmak takvalı dinine düşkün biri ile karışılaşmaya yorumlanır. Rüyada örümcek bazen tembel, hilekar ve zayıf kimseye, sihir yapan kadına, yoldan çıkmış kimseye işaret eder.
rüyada örümcek görmek, kocasının yatağında yatmak istemeyen ahlaksız kadına, örümcek yakalamak böyle bir kadınla evlenmeye, Örümcek öldürmek yukarıdaki niteliklerden birini taşıyan kimseden kurtulmaya. * Örümceği ördüğü ağla birlikte görmek zayıflık ve gevşekliğe, Örümceğin damdan düşmesi şiddetli kışa; Örümcek ağı hile ve düzene, fakirliğe, Evinde örümcek ağı görmek yoksulluğa, bunları süpürüp attığını görmek fakirlikten kurtulmaya delalet eder. Rüyada örümcek görmek , hayra ve dine sevgi beslemeye işarettir. * Rüyada örümcek görmek,mutlu olacağınız bir haber almak demektir. Örümceğin evde dolaştığını görmek kimse parasız kalmak anlamındadır. Ağının içindeki örümcek, yuvadaki huzursuzluktur. Çok çalışıp, ter döktükten sonra ödüllendirileceksiniz. Örümcek ağı görmek mutlu ve yıkılması mümkün olmayan emin bir yuvanız olacağı anlamına gelir. Yokluk, kıtlık, para sıkıntısıdır. * Rüyada örümcek görmek, yoldan sapmış asi, suçlu, hileci, zayıf bir adamla yorumlanır.
Rüyasında örümcek öldürdüğünü gören evinden bu sıfattaki bir adamı kovar. Kirmaniye göre; Rüyada örümcek görmek, dokumacı ile tabir olunur. Bir örümcek tuttuğunu gören, bir dokuma ustası ile arkadaş olur. Bir örümceğin kendisinden kaçtığını gören, zayıf ve dindar bir adamdan ayrılır.
Ebu Sait El-Vaize göre; Örümcek, eşiyle geçinemeyen evinden kaçan ahlaksız bir kadına delalet eder. Bir örümcek tuttuğunu gören böyle bir kadınla evlenir, örümceğin bütün çeşitleri bu şekilde yorumlanır.
Bir başka rivayete göre de: Rüyada örümcek gören kimse, hilekar, zayıf ve tembel bir kimseyi görür. Bazı tabirciler, örümcek, ibadet ehil ve takva sahibi bir kimsedir, dediler. Bundan dolayı rüyada örümceğe rastgeldiğini gören kimse, abid ve takva sahibi kimse ile arkadaş olur.
Bir kimse rüyada örümceği ve onun dokuduğu ağı görse, Cenab-i Hakkın, Halbuki evlerin çürüğü herhalde örümcek yuvasıdır. (Ankebut suresi a.41) mealindeki ayeti gereğince, o kimseye zayıflık ve gevşeklik anz olur. Örümcek sihir yapan bir kadına da işarettir. Bazen de örümcek dokumacılık sanatını bilmeye işarettir. Bir kimse rüyada örümceğin tavandan indiğini görse, şiddetli bir kısa işarettir. * Bu rüyalar daima kötüye yorumlanır. Örümcek, doğrudan doğruya yokluk, kıtlık, sıkıntıdır. Örümceğin evde dolaştığını gören kimse parasız kalır. Ağının içindeki örümcek, yuvadaki huzursuzluktur.