Kapat

Rüyada Put Görmek Ne Demektir?

Rüyada Put Görmek Ne Demektir,Rüyada Put,Rüyada Put Görmek,Rüyada Put Görmek Nedir?

Rüyada Put Görmek :kadına veya bir erkege aşık olmayada işarettir. Putlar, iyi konusamayan veya ahmak ya da dilsiz olan adamlara, söhret, mal, sevgili, koca, çocuk, vs. gibi insani mesgul eden ve Allaha ibadet etmeye mani olan seylere işarettir. Rüyada mahiyyetinde bir put olduğunu gören kimse, sağir, dilsiz, iyi konuşamayan veya şaşkin bi halde bulunan bir kadınla evlenir yahut onun böyle bir çocuğu doğar. Putları kırdığını veya herhangi bir şekilde onların şekillerini çirkinlestirdiğini gören kimse, yüksek bir rütbeye erişir, düşmanlarına galip gelir ve onlarin hilelerinden korkmaz ve zarar görmez. Rüyada put görmek; kısa bir süre içinde uzak diyarlara yolculuğa, puta tapmak; deliliğe, putu kırmak; mutsuz bir hayatın başlangıcına işarettir.

Rüyada put görmek : Dış görünüşü ve şekli güzel olan ama aynı zamanda gaddar olan bir insana yorumlanır. Dilsiz ve ahmak kişilere delalet eder. Put bazen, kişinin aşırı ilgi gösterdiği ve onu ibadet ve kululktan alıkoyan eşine, evladına, dünyalığa, paraya, şöhrete, sevgiliye ve bunun gibi şeylere işarettir.
Nefsinin isttek ve arzularına da işaret eder. Puta tapmak, ortaya attığı yanlış görüş ve düşüncelerle Hakka yalan isnad etmeye, ilahi gazabı gerektirecek hal ve hareketlere, Putu gördüğü halde ona ibadet etmediğini görmek çok mala kavuşmaya yahut birine aşık olmaya, Put bazen zamana ve o zaman içinde yaşayanlarda meydana gelecek değişikliklere delalet eder.
Putun yüzüstü düştüğünü görmek heva ve heveslerinı kırarak olgun müslüman olmaya yahut batıl görüş ve ideolojilerin hükmünün sona ermesine, Putları kırmak yahut onların şekillerini değiştirerek çirkinleştirmek yüksek makam ve derecelere, düşmanı kahredip onun hilesinden emin olmaya; Put bazen kenidni beğenmiş kadına delalet eder. Put yüzü güzel ancak kişiliği çirkin ve acımasız bir adama işarettir. Rüyada altından bir puta tapılıyorsa, Allaha ibadet eden bir kimseyle yakınlık edeceğine; putları kırdığını veya şeklini bozduğunu görmesi o kimsenin yüksek bir mertebeye erişip düşmanına üstün geleceğini gösterir. Put yüzü güzel ancak kişiliği kötü ve insafsız bir adama yorumlanır. Rüyada altın bir puta tapılıyorsa, Allaha ibadet edeceğine yorumlanır. Rüyasında putları kırdığını gören kimse yüksek bir makama çıkacak erişip düşmanlarını alt edecek demektir. Rüyada put görmek, güzel yüzlü, iyi ahlaklı insanlara delalet eder. Rüyada bir putun önünde tapindigini görmek. Allaha (cc) karsi büyük günah islemis olduğuna işarettir. Eger put agaçtan yapilmis ise zalim münafik bir kimse ile arkadaslik yapilacagina işarettir. Gümüsten ise, bir hizmetçi kadina yaklasarak onunla sinsice dostluk kurmaya delalet eder. Bir baska rivayete görede: Rüyada puta taptigini gören kimse, meydana çikarmis oldugu batil görüsüyle Allaha yalan isnat eder.
Eğer taptiği put agaçtan ise, zalim ve münafik büyük bir kimseye yaklaşır. Taptığı put gümüşten ise, o kimse bir kadina veya hizmetçi kadina haince veya sinsice yaklaşmak ve kendisini ona emin göstermek için dince makbul görülecek bir amel yapar. Yaptığı put altindan ise mesru olmayan bir amel yapar ve Allah-u Tealanin bugzettigi bir kimseyle alaka kurar ve o kimseden, ona fenalik erisir. Ona tazminat ödemesinden ve malinin elinden çikmasindan korkulur. Taptığı put bakırdan, demirden veya kalaydan olursa, o kimse dinine karşılık dünyayı talep eder ve Rabbini unutur. Rüyada birçok puttan birisini gören kimse, uzak bir yolculuğa çıkar. Rüyada altin veya gümüsten yapilmis resim gören kimse, dünyaliga erisir. Rüyada, pirinçten yapılmış hareketli küçük resimleri görmek, ucuzluğa, bolluğa, güzel bir duruma ve yolculuğa; büyük resimleri görmek ise, sıkıntıya işarettir. Rüyada görülen resimler, rüya sahibinin istedigi ve arzu ettigi evlata işarettir. Rüyada puta ibadet ettigini gören kimsenin batil bir seyle mesgul olduguna ve nefsani arzularim Allah (C.C.)in rizasina tercih etmesine işarettir. Altindan yapilmis putu görmek, rüya sahibinin dininin zayiflamasiyle beraber malinin gitmesine işarettir. Eğer put gümüşten olursa, o kimse bir kadın veya bir hizmetçi hakkinda hiyanet ve kötü bir sey yapabilmek için dinini alet eder.