Kapat

Saç Boyama Hususunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Günümüzde birçok kadın kendi saç renginden memnun kalmadığı için saçını başka renklere boyamaktadır. Özellikle değişim isteği içerisinde olan kadınlar terapi amacı ile saçlarını boyayarak güzel bir değişim yaşayabilmektedir. Ancak saç boyamak bazı hasarlara neden olabilir. Bu hasarları engellemek ise kişilerin elinde olacaktır. Öncelikle kuaför yerine saçını evde kendi yöntemleri ile boyamak isteyen kişilerin dikkat etmesi gereken birkaç nokta vardır. Saç boyarken dikkat edilmesi gerekenler listesinin başında saç boyası seçimi gelmektedir. Saç boyasının öncelikle iyi bir markanın ürünü olmasına dikkat edilmelidir. Eğer ucuz ve kalitesiz bir saç boyası kullanılırsa saçların zarar görmesi de oldukça normal olacaktır. Bunun yanı sıra kişiler mutlaka saç boyası seçimini tenlerinin rengine uygun yapmalıdır. Ten rengi ve saç rengi birbirine uymadığı takdirde kötü bir görüntü ortaya çıkabilir. Ayrıca saç boyaları içerisinde bulunan kimyasallar saçlara zarar verebilir. Özellikle ince telli saçlara sahip olan kadınlar için saç boyaları oldukça yıpratıcı olabilir. Bu durumda saçların sürekli olarak bakım görmesi gerekmektedir. Bu saç bakımları da bitkisel yağlar ile yapılabilir. Bitkisel yağlar saçları saç boyasında bulunan kimyasallardan koruyacak ve saçların güçlenmesini sağlayacaktır.

Saç boyarken dikkat edilmesi gerekenler

Saç boyarken dikkat edilmesi gerekenler listesinin bir diğer maddesi ise saçlardaki kırıkların temizlenmesi olacaktır. Saçlardaki kırıklar temizlenmediği takdirde saç boyası bu kırık saçlara daha kötü bir görüntü verecektir ve bu durumda da saçların sağlıklı görünmesi mümkün olmayacaktır. Bunların yanı sıra saç boyama işlemi esnasında boyanın bulaşmaması için yüze vazelin sürülmesi yararlı olacaktır. Vazelin sayesinde boya yüze bulaşsa bile kolayca çıkacaktır.

Saç boyama işlemi sırasında mutlaka eldiven kullanılmalıdır. Böylece ellerin boya içerisinde kalması engellenmiş olacaktır. Bunun yanı sıra saçlar boyanırken cereyanın ya da ateşin bulunduğu bir noktada beklemek doğru değildir. Bu durum saç rengini etkileyebilir ve kişiler istemedikleri bir saç rengi ile karşı karşıya kalabilirler. Saç boyarken dikkat edilmesi gerekenler arasında boyanın saçta bekletilme süresi de bulunmaktadır. Bekletme süresinin aşılması durumunda saç rengi yine istenmeyen bir renge dönüşebilecektir. Saç boyama işleminin amacı aslında beyaz saçları yok etmektir ancak günümüzde küçük kızlar bile artık saç boyası kullanmaktadır.

“Saç Boyama Hususunda Dikkat Edilmesi Gerekenler” üzerine 1 yorum

  1. Kenan Umut says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Beğenilenler

Sponsor Reklam