Kapat

Saç Modeline Göre Makyaj Nasıl Yapılmalıdır?

Saç Modeline Göre Makyaj Nasıl Yapılmalıdır?

Günümüzde kadınlar güzel görünmek için en ince ayrıntıya kadar dikkat etmektedir. Herkesin tercihi elbette farklıdır ancak kadınlarda ilk olarak dikkat edilen noktalar saçlar ve makyajdır. Makyaj birçok kadını olduğundan daha güzel gösterir ve hataları kolayca kapatır. Bu durumda kadınların sürekli olarak makyaj yapması da oldukça normal bir hal almaktadır. Ancak güzel görünmek için her şeyin uyumlu olması gerektiği gibi saç modeli ve makyajın da uyumlu olması gerekmektedir. Saç modeli ile uyumlu makyaj yapmak için de öncelikle kadınların yüz şekillerine göre bir saç modeli ve ardından bu saç modeline uygun bir makyaj yapmaları gerekmektedir.

Hareketli saç modelleri için çok ağır makyaj yapılması doğru olmayacaktır. Bu durumda zaten dikkat zaten saçlar üzerine kayacağı için hafif bir makyaj yapılması daha doğru olacaktır. Eğer düz bir saç modeli tercih edilecekse makyajın tonu artırılabilir. Elbette bu durumda da aşırıya kaçmak doğru olmayacaktır. Makyajın ten rengine uygun renkler ile yapılması gerekmektedir.

Saçlar salık olanlar DİKKAT!!!

Saçlar salık olması makyajın her ayrıntısının görünmesini engelleyecektir. Ancak saçlarını toplamayı tercih eden kadınlar yapacakları makyaja en ince ayrıntısına kadar dikkat etmelidir. Toplu saç modeli ile uyumlu makyaj için öncelikle yüz hatlarını belli eden bir makyaj uygulaması yapılmalıdır. Bu durum da allık ve aydınlatıcılar ile sağlanabilir. Toplu saç ile yapılan makyajda göz makyajının da belirgin olması hoş bir görüntü yaratacaktır. Bu saç modeli ile yapılan göz makyajında özellikle gölgeli makyaj teknikleri kullanılarak gözlerin ortaya çıkması sağlanabilir. Bunun yanı sıra allığın doğru kullanımı da oldukça önemlidir. Özellikle yuvarlak yüzlü kadınların saçları toplu iken yüzlerini daha küçük ve sivri gösterebilmeleri allık kullanımı ile mümkün olacaktır.
Makyaj öncelikle kişilerin yüz şekline uygun olarak yapılmalıdır. Zaten saç kesimleri de yüz şekline uygun olarak yapıldığı için bu durumda makyaj ve saç modeli de uyum gösterecektir. Saç modeli ile uyumlu makyaj yapmak her ne kadar önemli olsa da öncelikle kişilerin yüzlerine en çok yakışacak olan makyaj tekniklerini kullanmaları gerekmektedir.

“Saç Modeline Göre Makyaj Nasıl Yapılmalıdır?” üzerine 2 yorum

  1. webveil says:
  2. Esma Dursun says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsor Reklam