Kapat

Saça Yapışan Sakız Nasıl Çıkarılır ?

Sizin Veya çok değer verdiğimiz çocuklarımızın saçlarına kazayla sakız mı yapıştı? Saçımıza bela olan sakızdan saçlarımızı kesmeden kurtulmanın bir yolu bulunmaktadır. Bu yöntemi kendi kızımızda da denedik ve sonuç kızımın saçındaki sakızdan kesmeden kurtulduk.

Saça Yapışan Sakız Nasıl Çıkarılır ?

Yöntem çok basit ve etkili bir kaç malzeme ihtiyacımız olacak. Ev hanımların mutfaktaki en yakın dostu olan zeytin yağı  (illa zeytin yağıda olmayabilir herhangi bir mutfak yağıda işimizi görecektir) eski kullanmadığınız bir diş fırçasına ihtiyacımız olacaktır.

 

Saça Yapışan Sakız Nasıl Çıkarılır ?

Şimdi saçımıza yapışan sakızdan zeytin yağ ile kurtulma yöntemini anlatacağım. Sakız yapışan bölgeye zeytin yağımızı sürmemiz gerekiyor , bu işlem için sakızlı kısımın altına bir peçete veya buna benzer bir bez koyunuzki zeytin yağımız etrafı pisletmesin. Zeytin yağı saçlarımıza yapışan sakızdan yavaş yavaş çözecektir. Bu arada bizde saçlarımızı küçük küçük teller halinde bir birinden ayırmaya başlıyoruz. Elimiz ile veya bir peçeteden faydalanarak sıyırarak çekmeye başlıyoruz. Ne kadar küçük küçük yaparsanız sizin için daha kolay olacaktır.

 

Saça Yapışan Sakız Nasıl Çıkarılır ?Sıyırma işlemin ardından saçlarımızdaki sakızların bir çoğunun çıktığını göreceksiniz. Şimdi sıra eski kullanmadığımız diş fırçamız ile saçımızı tarıyoruz. Diş fırçamız saçımızda kalan sakız parçacıklarınıda temizleyecektir. Saçımızdaki sakızdan kurtulana kadar bu işleme devam ediyoruz.

Zeytin yağlı kalan saçımızın o bölgesini 15 – 20 dakika boyunca yıkayalımki zeytin yağın etkisede saçlarımızdan gitsin. İşlem basit olduğu kadar etkili bir yöntem olduğunu düşünüyorum.

Sizlerinde saça yapışmış sakızdan kurtulma yöntemleriniz var ise lütfen mesaj bölümden bizlerle paylaşınız.

“Saça Yapışan Sakız Nasıl Çıkarılır ?” üzerine 1 yorum

  1. erkan says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Beğenilenler

Sponsor Reklam