Kapat

Saçlarınız Yaza Hazırmı?

Yaz mevsimine girmemize günler kaldı. Saçınız yazın sıcaklığı, denizine kumuna hazır mı?

Bahar mevsimini kucaklayıp, yaklaşan yaz mevsimini en güzel şekilde karşılamak için kendinizi yeni bir bakıma alabilirsiniz. Peki, bu işe ilk olarak saçlarla başlamaya ne dersiniz?

Bahar ve yaz mevsimiyle beraber koyu renk kıyafetlerin yerini saha sıcak ve açık renkler aldı. Bu değişim rüzgarı saçları da etkisi altına aldı ve saçlarda da açık renkler kullanılmaya başlandı. Siz de saçlarınızda değişiklik yapmak istiyorsanız saçlarınızın rengini biraz açtırıp üst taraflarda koyu, uçlara doğruysa daha açık renkleri uygulatabilirsiniz. En çok beğenilen ve en gözde olan renklerse bal, karamel ve sıcak kahve tonları.

Yeniliğe ayak uydurmak ve yeni bir ben yaratmak için, size saçlarla ilgili birkaç ipucu:

– Birçok kadın, saçlarında yapılabilecek değişiklikleri kolay kolay kabul edemez ve kullandıkları saçlar haricinde hiçbir modelin kendilerine yakışmayacağını düşünür.

– Bu yanlış bir düşünce. İyi bir saç danışmanından yardım alarak kendiniz için en uygun ve modern saç modelini bulabilirsiniz. Size danışmanlık edecek kişi yaşam tarzınız, iş ve günlük hayattaki kıyafet seçimleriniz, hatta yaptığınız makyajdan yola çıkarak; yüz tipinize en uygun saç modelini uygulayacaktır.

– Gündelik tarz dışında, kişinin yüz hatlarından yola çıkılarak da ideal saç şeklini tespit etmek mümkündür. Yuvarlak, kare, dikdörtgen, enine dikdörtgen, ters üçgen, üçgen ve baklava yüz şekillerine göre saç kesim modelleri de değişir.

– Yuvarlak bir yüze sahipseniz ve bundan şikayetçiyseniz saçınızın volümünü yüksek tutacak modelleri tercih edebilirsiniz. Kare şeklindeki yüzlerin kullanabileceği en uygun saç kesimi, yine karedir. Üçgen yüzlülerin enselerden saçı azaltarak tepesine doğru volümü artıracak modelleri kullanması daha doğru olacaktır. Bu yüz şeklinde kare kesim de güzel duracaktır.

– Siz de baharda yenilikçi ve modern bir saç modeliyle yaza merhaba demek istiyorsanız; şimdiden harekete geçmelisiniz.

“Saçlarınız Yaza Hazırmı?” üzerine 1 yorum

  1. Yeter says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Beğenilenler

Sponsor Reklam