Kapat

Siğil Tedavisi – Siğil Nasıl Geçer ?

Siğil nasıl geçer?

Diğer bir ismi verruka olan siğil oldukça yaygın olarak görülen bir deri virüsüdür. Küçük bir iğne ucu kadar olan siğiller enfeksiyon oluşturarak iltihaplı büyük oluşumlara dönüşebilir. Bu yüzden siğil tedavisi için bir doktora görünmek gerekmektedir. Bunun yanında küçük ve arada çıkan siğiller için bazı önerilerimiz olacak.

Siğil bulaşıcı mıdır?

Siğil içeriğindeki mikroplar ile bazı bulaşıcı etkilere neden olabiliyor. Buna dikkat etmek gerekir.

Siğil tekrar eder mi?

Siğiller, arada bir sıkça tekrarlanır. Bu yüzden tedavi olmak da bazen etkili olmayabilir.

Siğil tedavisi

Siğil tedavisi için bazı şartlar, koşullar da etkili oluyor. Bunlar tedavinin süresini, gidişatını ve sonucunu doğrudan etkileyebiliyor. Hastanın yaşı, cinsiyeti, siğilin oluştuğu yer, siğilin büyüklüğü, siğilin oluşum zamanı gibi etkenler bu tedaviyi etkiliyor. Siğil örneğin genital bölgede çıkmış ise daha dirençli bir şey olur. Tedavi güçleşir.

Doktor tedavisinin yanında doğal yollar da var. Bu yollar doktor ilaçları ile beraber yapılmalıdır. Tek başlarına çözüm olmazlar.

Doğal tedaviler

Limon ve sirkeden oluşan kür ile başka siğil oluşumları ve var olan siğillerin artışı engellenebilir. Zira mikrop öldürücü olan limon siğillerdeki enfeksiyonu azaltacaktır. Bu da siğilin büyüyüp yayılmasını ve bulaşmasını engelleyecek. Ama dikkat edin, bu kür sürülürken temiz ve siğilsiz yere bulaştırmamaya dikkat edin. Yoksa daha fazla siğil yayılım alanı bulacak tedavi edeyim derken siğili artırmış olacaksınız.

Siğil tedavisi için dua  var mıdır?

Peygamber efendimizin siğil için dua okuduğu rivayet edilmektedir. Elbette ki dua da bir inanç sembolü olup değerlidir. Tedavinizi olurken duanızı da okumanız hem daha iyi olacaktır. Hem de size yardımı dokunacaktır.

Sitemizden buna benzer  Sağlık konularınıda takip edebilirsiniz.

 

“Siğil Tedavisi – Siğil Nasıl Geçer ?” üzerine 2 yorum

  1. ANGARALI says:
  2. Gonca Ekinci says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Beğenilenler

Sponsor Reklam