Kapat

Sık Yapılan Makyaj Hataları

Sırf daha güzel görünebilmek için losyonlar, kremler, rujlar, fondötenler, parlatıcılar ve diğer makyaj malzemeleri bir arada kullanılır. Oysaki kimi zaman tüm bu makyaj malzemelerini bir arada kullanmak etkilerini yok edebilmektedir. Bu tarz Sık yapılan makyaj hataları yüzünden istemediğiniz sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Çok büyük değişiklikler yapmaktansa ufak değişiklikler ile sizde göz alıcı görünebilirsiniz.

Soluk Dudaklar:

Soluk parlatıcılar günümüzde oldukça moda. Ancak 30 yaşın üzerindeki kadınların soluk dudak görünümü yaparken dikkatli olmaları gerekiyor. Çünkü işin ucu biraz kaçtığı zaman ortaya doğal görünümlü dudaklardan ziyade daha hiçte olmayan görüntü çıkabilmektedir. Dudaklarınıza canlılık vermek için renge ihtiyacınız varsa bunu illaki parlak kırmızıyı ya da pembeyi kullanarak değil de daha ziyade içinde pigment bulunan ürünleri kullanarak elde edin. Ayrıca yeni şeyler denemekten de korkmayın.

Yarım Kalmış Göz Makyajı:

Far kullanımında oldukça dikkatli olunmalıdır. Yanlış tonda ya da yanlış uygulama ile far kullanımı gözlerin kuru bir görünüme sahip olmasına neden olabilir. Aceleci davranılması sonrasında da göz makyajı yarım kalmaktadır. Eğer iyi bir göz makyajı uygulamak istiyorsanız far uygulamasını da iyi yapmalısınız. Yanlış far uygulaması da yine sık yapılan makyaj hataları arasında yerini alıyor.
Çok Fazla Rimel:

Kadınların en sık yaptığı makyaj hatalarından bir tanesi de kirpiklerin daha çekici olabilmesi için çok fazla rimel kullanılmasıdır. Çok fazla rimel kullanmak kirpiklerinizin çok sert olmasına neden olur. Ayrıca bu beraberinde göz çevresi çapaklanmaları da getirecektir. Eğer 3 ya da daha fazla kat rimel sürdüğünüz halde kirpikleriniz hala ilk göründüğü gibiyse o zaman kullandığınız rimeli değiştirmelisiniz.

Yüzde Yağlı Görünüm:

En çok karıştırılan şey yağlı cilt ile parlayan cilttir. Yağlı cilt kirli görünür ancak parlayan cilt ise ışık ve güneş ışığı altında parıldar. Eğer yağlı bir cilde sahipseniz bunu engellemek için fondöten üzerine sünger ile allık sürmelisiniz. Genelde bayanlar buna dikkat etmedikleri için yağlı ciltleri makyajlarını bozabilmektedir.
Kısacası Sık yapılan makyaj hataları arasında bunları göstermek mümkündür. Sizde makyajınızı yaparken bunlara dikkat ederek daha iyi ve dikkat çekici makyajlara imza atabilirsiniz.

Buna benzer konuları Kişisel Bakım bölümümüzde bulabilirsiniz.

“Sık Yapılan Makyaj Hataları” üzerine 3 yorum

  1. 18aysun says:
  2. Hacer Şahin says:
  3. Aysel Gungor says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsor Reklam