Kapat

Sorunlu Cilde Makyaj Nasıl Yapılır

Sorunlu Cilde Makyaj Nasıl Yapılır
Çoğu kişi zaman zaman cildi ile ilgili sorunlar yaşamaktadır. Özellikle bayanlar soğuk havalarda ciltleri ile ilgili sorun yaşadıkları zaman çözümü makyaj malzemelerinde arıyorlar. Özellikle cilt üzerindeki izlerin makyaj ile kapatılması istenilir. Ancak kimi zaman uygulanan makyajlar ciltlerde daha büyük sorunların oluşmasına neden olabiliyor. Bu nedenle Sorunlu cilde makyaj nasıl yapılır çok iyi bilmeniz gerekiyor. Bu konuda uzmanların doğru bilinen yanlışlara yaptığı vurguları göz önünde bulundurarak makyaj yapmakta fayda vardır. İşte doğru bilinen yanlışlar; Makyaj öncesinden uygulanan bazların ve pudraların ciltteki gözenekleri tıkadığı düşünülür. Ancak bu o kadarda doğru değil. Ayrıca fondöten ve kapatıcı kalemlerin ciltteki sivilce ve diğer izleri geçici olarak kapattığı da doğru değil. Bu tür makyaj malzemeleri içerisinde bulunan çinko ve Salisilik asit maddeler bu yaraların ve izlerin daha çabuk iyileşmesini sağlamaktadır. Yani cildinize makyaj uyguladığınızda aslında cildinize bakımda yapmış oluyorsunuz. Ancak kaliteli ve doğru makyaj malzemelerini tercih etmelisiniz.

Matlaştırma

Sorunlu cilde makyaj nasıl yapılır denildiğinde akla ilk gelen şeyler matlaştırıcılardır. Soğuk havada cildinize matlaştırıcı sürdüğünüz zaman aynı zamanda cildinizdeki siyah noktaları da temizlemiş oluyorsunuz. Eğer özel olarak belirtmek gerekirse kapatıcı ve cilt tonu dengeleyiciler en çok ön plana çıkanlardır. Ayrıca uygulanan makyajın kalıcı olmasını sağlamak içinse transparan pudra kullanmak önemlidir. Ancak sorunlu olan ciltler için kompakt pudra kullanımı pek önerilmiyor. Eğer cildiniz gün içerisinde çok fazla yağlanıyor ise pudra ile bu yağı alabilirsiniz. Tabi gün içerisinde bunu çok fazla tekrarlarsanız o zaman lekelenmelere neden olabilirsiniz.

Sorunlu cilde makyaj nasıl yapılır konusunda bir diğer önemli noktada cildin parlamasını kesmektir. Bunun için birçok fondöten var. Ancak bu fondötenlerin kalıcılığını uzatmak için üzerine pudra uygulaması yapmalısınız. Bu sayede gün boyu mat bir görüntü elde edebilirsiniz. Ayrıca uzmanların bir tavsiyesinden de bahsetmek gerek. Kapatıcı ürünlerin komedogen olmamasına dikkat etmelisiniz. Bu tarz ufak tüyolara dikkat ederek sizde daha etkili makyaj yapabilir ve uyguladığınız makyajların daha kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz. Sadece ufak detaylara dikkat etmeniz yeterli olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Beğenilenler

Sponsor Reklam