Kapat

Tanju Gürsu Kimdir ? 07.06.2016 Salı Tanju Gürsu Hayatını Kaybetti.

Yeşilçam’ın efsane isimlerinden olan Tanju Gürsu solunum yetmezliği nedeniyle hayatını kaybetti. FSM Hastanesi’nde yoğun bakıma alınan Tanju Gürsu, yaşam mücadelesini kaybetti. Peki Tanju Gürsu kimdir ?

Bostancı FSM Hastanesi’ne solunum yetmezliği nedeniyle kaldırılan Yeşilçam’ın meşhur isimlerinden birisi olan Tanju Gürsu, burada yoğun bakıma alınmıştı. Doktorların tüm müdahalelerine rağmen Tanju Gürsu yaşam mücadelesini kaybetti. Acılı haberi ise Onur Akay Twitter hesabı üzerinden paylaştı.

Akay, “Usta sanatçı Tanju Gürsu’yu kaybettik. Bu mübarek günlerde kaybettiğimiz değerli sanatçımıza Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.

Tanju Gürsu Kimdir ?
1938’de Trabzon, İskenderpaşa Mahallesi’ne dünyaya gözlerini açan Tanju Gürsu, Hayati ve Mediha çiftinin 5 çocuklarından birisi olmuştu. Trabzon lisesi mezunu olan Tanju Gürsu, 1962 yılında düzenlenen Ses Dergisi’nin yarışmasına katılmış ve bu yarışmayı kazanarak sinema sektörüne atılmıştır. Anıt Film’in kurucusu olan Tanju Gürsu, bugüne kadar üç farklı film senaryosu yazmış ve beş farklı filme de yönetmenlik yapmıştır.

1988 Yılında Kurtar Beni adlı film sayesinde Altın Portakal’ı kazanan Tanju Gürsu, 1997 yılında ise Köpekler Adası adlı filmi sayesinde En İyi Erkek Oyuncu ödülüne layık görülmüştür. 1998 ve 1999 Yıllarında Trabzonspor’da İdari ve Teknik işlerden sorumlu başkan yardımcısı olarak görev yapan Gürsu, Ayla Gürsu ile evlidir. Bu evlilikten Gürsu çiftinin Kerem ve Emre isimli iki de çocukları vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsor Reklam