Kapat

Tarot Falı Nedir ve Tarot Falı Nasıl Bakılır?

Tarot Falı Nedir ve Tarot Falı Nasıl Bakılır?

Tarot falı başlangıcı tam olarak kestirilmeyen ve eski zamanlardan kalmış bir fal yöntemidir. Günümüzde birçok falcının kullanmış olduğu tarot falı kartlar ile yapılan bir fal türüdür. Günümüzde çok popülerleşmiştir ve yapılması çok kolay bir fal yöntemi olduğundan rahatlıkla yapılabilmektedir. Tarot falı 78 adet kart ile oluşturulmuş bir fal olmasından dolayı kartların farklı kombinasyonları ile yeni yeni fal yöntemleri yapılmıştır. Bu yüzdende tarot falı yüzlerce yöntem ile yapılabilmektedir. Hatta by yüzlerce yöntemlerden bazıları isimlendirilmiş yöntemler olup günümüzde çok popülerleşmişlerdir.

Örneğin;

Aşk Tarotu, Kısmet tarotu, Evlilik tarotu ve Başarı tarotu gibi isimler başlıca tarot falı yöntemleridir. İsimlerinden de anlaşılacağı gibi bu yöntemlerde niyetinize göre belirlenmiş yöntemlerdir. Eğer ki aşk konusunda bir sorunuz var ve bu sorunuza cevap arıyorsanız aşk tarotunu, kendinize hayırlı bir kısmet arıyorsanız bu isteğinizin sonucunu bulmak için kısmet tarotunu kullanıyorsunuz. Peki tarot falı nasıl yapılır? Diye sorarsanız; öncelikle niyetinizi belirleyin ve niyetinizin dahil olduğu konu ile ilgili olan tarot falını yapmak üzere başlayın. Tarot falını bakmak için gerekli olan 78 kartlı tarot malzemesini almalısınız. Daha sonra bu kartları güzelce önü kapalı bir şekilde bir masa üzerine kendinizin görmeyeceği şekilde dizmelisiniz. Bu işlemden sonra eğer ki falı kendinize bakıyorsanız kısa bir süre içeriden karar verip bir adet kart seçmelisiniz. Fakat başka birine tarot falını uyguluyor iseniz o kişinin bir kart seçmesini istemelisiniz.

Bunlara dikkatedin

Kişi kartı seçtikten sonra hemen açmaması gerekir. Öncelikle niyeti aşk ile ilgili bir niyet ise içinden bir dilek tutmalıdır. Daha sonra tarof falından çektiği kartı açarsınız. Eğer ki seçilen karttan aşıklar kartı ve ya aşk tanrısı kartı çıkar ise bu onların aşk hayatı bakımından çok güzel bir dönem geçireceğine işaret eder. Fakat kötülük kartı ve ya ayrılık kartı gibi simgeler kartın içinden açılır ise bu da onların aşk hayatına bazı insanların girebileceğini fakat her seferinde bunun kötü sonuçlanacağına işaret eder. Ayrılık ve ya aşk kartların dışında kadar, başarı, savaş gibi kart türü çıkar ise kişiye bu kartlar üzerinden yorum yapılır. Fakat hiçbir yorumun yapılamayacağı bir kart seçilmiş ise kişiye tekrardan kart seçme hakkı tanınır ve yeni seçeceği kağıda göre yorum yapılır. Seçtiği yeni kağıt da yorum yapılamayacak bir kağıt çıkar ise tarot falının şu anda onun geleceği hakkında başka yorumlar yapılması gerektiğine inanılır. Çünkü bu dönemde onun şu anki niyetinin çok fazla önemli olmadığını n ve önünde çok daha önemli olayların gerçekleşeceği rivayet edilir. Eğer ki böyle bir durum ile karşı karşıya kalırsanız tarot falınızı daha sonraya ertelemeniz sizin yararınıza olacaktır.