Kapat

Ter Kokusu Nasıl Önlenir

Terleme Nedir Ter Kokusu Nasıl Önlenir

Özellikle yaz aylarında birçok insnaın sıkıntısıdır terlemek ve ter kokusu. Dilediğiniz kadar duş alın parfümler deodorantlar sıkın bir türlü ter kokusunu gidermiyorsanız aşağıda sizlere vereceğimiz önerileri dikkatlice okumanızı tavsiye ediyoruz. Doğal yollardan ter kokusunu önlemenin bir çok yolu bulunuyor işte sizlere ter kokusundan kurtulmanın yollarından sadece bazıları.

Ter kokusundan kurtulmanın yolları

Çok bildik gelecek ama en önemli olan şey su içmek mümkün olduğunca su içmeye çalışın. Bol bol içtiğiniz su vücudunuzun içersini serin tutmaya yarar metabolizma hızınızın yavaşlamasını sağlar böylece daha az terlersiniz.

Yeşil yapraklı sebzeleri bol miktarda tüketin bu sebzeler klorofil yönündne zengin sebzelerdir vücudunuzun koku giderici etkisini arttırır.Çok seviyor olsanız bile kahve ve çay gibi içecekleri tüketmemeye çalışın hiç tüketmeyin diyemesekte en aza indirmeniz sizin için yararlı olacaktır.Bu içecekler ter bezlerinin aktivitesini arttırır ve ter kokusuna neden olur.Rahat ve pamuklu giysiler giymeyi tercih edin.

Limon portakal ve karpuz gibi meyveleri daha çok tüketin bu meyveler vücudunuzu serin tutar.Acılı bol baharatlı özellikle sarımsak ve soğanı daha az tüketin çünkü bu besinler aşırı ter kokusuna neden olurlar.Ter kokusunu gidermek için karbonat ile suyu karıştırın vücudunudaki ter kokusu olan yerelere bu karışımdna sürün biraz bekletin ve durulayın.Ayrıca koltuk altınızı beyaz sirke ile ovalayın daha sonra yıkayın.Antseptik sabun kullanmaya özen gösterin.