Kapat

Uygulanması En Kolay Makyaj Hileleri

Günümüzde birçok kadın yüzünün şeklinden ne yazık ki memnun değildir. Ancak artık makyaj teknikleri sayesinde kişilerin istedikleri yüz şekline kavuşması mümkündür. Özellikle yüzünü beğenmeyen kadınlar yuvarlak bir yüze sahip olan kadınlardır. Bu kadınların yüzlerinin saha sivri ve daha keskin görünmesini istemektedir. Birkaç makyaj hilesi sayesinde de bu görünüme kavuşmak oldukça kolaydır.

Öncelikle yuvarlak yüzlü kadınların yüzlerini daha uzun göstermeleri için allık uygulamaları yapmaları gerekmektedir. Allığın elmacık kemiklerinin başladığı yerden şakaklara doğru 45 derecelik bir açı ile sürülmesi kişilerin yüz hatlarını daha belirgin ve daha keskin hale getirecektir. Bu işlem kemikli yüz hatlarına sahip olmayan kadınlar tarafından da yapılabilir. Elmacık kemiklerini ortaya çıkarmak için allığı tam elmacık kemiklerinin üstüne sürmek ve allığı hafif bir şekilde dağıtmak elmacık kemiklerini ön plana çıkaracak ve kişilerin keskin bir hatta sahip olmasına yardımcı olacaktır.

Bir diğer makyaj hilesi ise burunlarını sevmeyen kadınlar için ortaya çıkmıştır. Gölgeleme yöntemi ile burnun şeklini değiştirmek oldukça kolaydır. Elbette bu makyaj hileleri için öncelikle kaliteli makyaj malzemelerine ihtiyaç vardır. Aksi takdirde malzemelerin akması ya da lekeli gibi durması muhtemeldir. Burnunun şeklini değiştirmek isteyen kişiler satın aldıkları kaliteli allıklar ile burunlarının yan taraflarına ve burnun ucuna küçük çizgiler çekerek bu çizgileri dağıtabilir. Bu sayede burun daha kemikli ve daha küçük görünecektir. Elbette burna uygulanan allığın rengi ten renginden çok koyu olmamalıdır. Aksi takdirde renk uyumu olmayacak ve kötü bir görüntü oluşacaktır.

Son olarak çene hatlarını keskin hale getirmek isteyen kadınlar için de birkaç makyaj hilesi mevcuttur. Öncelikle çene kemiklerinin alt tarafında çekilen koyu çizgiler çeneyi daha keskin gösterecektir. Bu çizgiler allık ya da koyu renk stick fondöten ile çekilebilir. Ancak mutlaka bu çizgiler dağıtılmalıdır. Aksi takdirde doğal bir görünüm elde edilmeyecektir.

Yüz şekli ve hatlarından memnun olmayan kadınların artık bunalıma girmesine gerek yoktur. Bu makyaj hileleri ile yüzleri istenen şekle sokmak ve çok daha güzel görünmek artık mümkündür.