Kapat

Uzmanlardan İşinize Yarayabilecek Makyaj Önerileri

Uzmanlardan İşinize Yarayabilecek Makyaj Önerileri

Makyaj yapan her bayan için uzmanların uyguladıkları makyaj yöntemleri ve sırları hep bir merak konusu olmuştur. Çünkü her gün yeni bir ürününü çıkması ve bu ürünlerin her birinin farklı uygulama yöntemlerinin olması bayanların uzman tavsiyelerini merak etmesine neden oluyor. Uzmanların vereceği Makyaj Önerileri ile makyajın kalitesi artırılabilmektedir. Bu önerileri malzeme seçimi, makyaj uygulaması, küçük tüyolar gibi farklı başlıklar altında toplamak mümkün. Örneğin, rujunuzun rengini seçerken nelere dikkat edersiniz, makyaj yaparken ürünleri hangi sıralamaya göre kullanmalısınız gibi birçok konuyu bu sayede öğrenebilirsiniz.

 

Yüz Makyajı İçin Önemli Öneriler

Yüz, insan vücudundaki en önemli yerlerden bir tanesidir. Sadece fiziksel duruş için değil aynı zamanda güzellik içinde yüze iyi bakılması gerekiyor. Uzmanların yüz için Makyaj Önerileri genellikle ilk olarak kapatıcılar ile başlıyor. Yüzdeki sivilce ve siyah noktaların kapatıcılar ile çok iyi bir şekilde kapatılması hem cildi daha şık gösterecek hem de daha sonraki makyajların daha iyi bir zemin üzerine yapılmasını sağlayacaktır. Ayrıca iyi kapatıcıların tercih edilmesi de önemlidir. Hangi tonda kapatıcı kullanılacağı ile ilgili ise kesin bir şey yok. Çünkü cildin yapısına ve rengine göre bu ton değişebilir. Bu nedenle tonu sizin kendinizi deneyerek bulmanız gerekiyor.
Makyaj uygulaması sırasında dikkat edilmesi gereken bir husus var. Uygulamayı yaparken fondötenin tüm yüzeye eşit olarak yapılması önemlidir. Aralarda boşluklar bırakmak ya da eşit olarak yaymamak doğallığı bozacaktır. Yani kapatıcıları eşit olarak uygulayın ve gözün altında uygulamayı yarım bırakmayın. Uygulamayı kirpiklerinize kadar devam ettirin.

Ruj sürerken renk seçimi yapacağınız zaman genelde ruj ele sürülerek rengi test edilir. Dudağa sürüldüğünde ise kimi zaman aynı rengi alamayabilirsiniz. Bunun ana nedeni dudaktaki derinin kurumasıdır. Bunun için dudağınızı nemlendirmelisiniz. Ayrıca rujunuzu uyguladıktan sonra dışarıya çıktığınızda rujunuz parlaklığını yitirebilir. İşte bunun olmasını engellemek istiyorsanız rujunuzun dudağınıza uyguladıktan sonra üzerine bir peçete koymalı ve peçetenin arkasından dudağınızı pudralamalısınız. Bu sayede dudaklarınızda kalıcılığı sağlayabilirsiniz.
Yaşlılar için Makyaj Önerileri ise biraz daha farklı. Özellikle kaşların altındaki sarkıklığı gidermek için açık tonda far çekmenin oldukça etkili olduğu uzmanlar tarafından belirtilmektedir. Bu yöntem ayrıca kaşın kalkık görünmesini de sağlamaktadır. Sizde makyaj yaparken uzmanların tavsiyelerini merak ediyorsanız bu yöntemler sayesinde onlar gibi makyaj yapabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsor Reklam