Kapat

Vine kapanıyor mu?

Kurulduktan sonra büyük bir gelişme kaydeden ve Twitter tarafından satın alınan Vine daha sonra Twitter tarafından satın alınmış ve büyümesini hızla devam ettirmişti. Fakat geçen yıl Twitter’in yaşadığı finansal kriz Vine’ın kaderini değiştirdi. İlk başta tamamen kapatılması gündeme gelen Vine için daha sonra Twitter tarafından yeni bir kamera uygulaması olması kararı alındı.
Vine ne zaman katılacak? Vine’da kayıtlı videolar ne olacak?

Twitter tarafından yapılan resmi açıklamada Vine’ın şuan ki işlevlerinin son tarihi olarak 17 Ocak 2017 tarihi belirtilmiştir. Bu tarihten itibaren Vine programı artık kamera uygulaması olarak yoluna devam edecek ve sosyal ağ yapısı tamamen kaybolacak. Vine ile paylaştığınız videoları indirmek için son tarih olarak yine 17 Ocak 2017 gözüküyor. Bu tarihe kadar indirilmeyen dosyalar bu tarihten sonra tamamen silinecek ve bir daha erişim sağlanamayacak.

Peki Vine bundan sonra ne işe yarayacak?

Vine programı belirtilen tarihten itibaren sadece 6 saniye uzunluğunda videolar çekebilecek ve bunları telefon hafızasına kaydedecek. Böylece istediğiniz sosyal ağda bu videoları paylaşa bileceksiniz ve yine aynı zamanda vine ile çekilen videolar twitter üzerinde direk olarak paylaşılabilecek.

Bu son yapılan değişiklikten sonra Vine artık eski popülaritesini devam ettirebilir mi? Yoksa tamamen yok olup gider mi onu zaman gösterecek.

Özetle Koskoca Vine’a yazık oldu diyebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsor Reklam