Kapat

Woolpit’in Yeşil Çocukları Olayı (The Green Children Of Woolpit)

Bu olayı daha öncede duymuş olmanız muhtemeldir. Bu olay tarihin bilinmeyen ve açıklanmayan sırları arasında kendine yer edinmiş bir fenomen olmuştur. Woolpit’in Yeşil Çocukları vakası tarihte iki defa görülmüştür. Woolpit denilmesinin sebebi ise olayın İlk olarak İngiltere’nin Woolpit kasabasında gerçekleşmiş olmasından kaynaklanmaktadır.

İlk Olay

Bu olay asıl  Woolpit’in Yeşil Çocukları olayı olarak bilinir. İlk olarak 12.asır İngiltere’sinde Woolpit kasabasında rastlanmıştır. Bu tarihten çok sonraları 1883 yılında İspanya’da da aynı olay görülmüştür. 1100’lü yıllarda Kral Stephen zamanında (1135-1154 arası) İngiltere’de görülen bu yeşil çocukların hikayesini Rahip Newburgh’lu William‘ın yazdıklarından öğreniyoruz. Rahip William hatıratında şöyle yazmıştır:

”Hiçbir şey yemiyorlardı, renkleri yeşile boyanmıştı, dilimizi bilmiyorlardı, erkek olanı daha güçsüz ve halsizdi. Sadece buldukları baklaları yediler. Erkek olanı bir süre sonra öldü, kız olanı hayatta kaldı ve zamanla dilimizi öğrendi. Bize kendilerinin Aziz Martin Ülkesi adında bir yerden geldiklerini söyledi.”

Kız olanı zamanla günlük hayata uyum sağlar, diğer yemekleri yemeye başlar ve İngilizce öğrenir. Bu süre içerisinde yeşil rengi normale döner. İngilizce öğrendiğinde abisiyle beraber Aziz Martin Ülkesi diye bir yeraltı şehrinden geldiklerini söyler. Hiç güneşin doğmadığı ve her yerin yeşil olduğu bir şehir. ancak çocuk woolpit’e nasıl geldiğini bir türlü açıklayamaz. en son hatırladığı şey babasının hayvanını beslediği. Daha sonra çeşitli sesler duymuş ve kendini woolpit’te bulmuş.

İkinci Olay

1883 yılında İspanya’da Banjos kasabası yakınlarında çalışan tarım işçileri tarafından ağlayarak bulunan iki çocuğun hikayesi de farklı değildi. İki hadisenin de cereyanında, bu çocukların uzaydan veya kayıp bir yeraltı şehrinden geldiğini söyleyen insanlar vardı. Netice itibariyle doğaüstü bir olaymış gibi görünse de bu hadisenin açıklaması gayet bilimsel bir şekilde, somut kanıtlarla ortaya koyulmuştur.

Şöyledir ki; O yıllarda bölgede Arsenik yatakları bulunmaktadır ve bu yatakların işlenmesi ya da tehlikesi hakkında pek bir bilgi bulunmamaktadır. Bu nedenle oyun oynama amacıyla evinden ayrılan iki küçük çocuğun Arsenik zehirlenmesi geçirmiş olması gayet mümkündü. Çocuklarda görülen yeşil renkli deri, bilinç kaybı, halsizlik ve iştahsızlık gibi semptomlar Arsenik zehirlenmesiyle uyuşmaktadır. Buna ilave olarak bilinmektedir ki, bulunan çocuklardan kız olanı bir süre sonra kendine gelerek yaşamına devam etmiş, hatta evlenerek çocuk sahibi olmuştur.

“Woolpit’in Yeşil Çocukları Olayı (The Green Children Of Woolpit)” üzerine 1 yorum

  1. yaren says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Beğenilenler

Sponsor Reklam