Kapat

Yağlı Ciltler İçin Bakım

Yağlı Ciltler İçin Bakım
Oldukça önemli olan cilt bakımı yapılırken düşülen büyük yanılgılardan biri cilt tipini bilmeden bakım ürünleri kullanmaktır. Bu oldukça yanlış bir durumdur. Çünkü her cilt için ayrı bir bakım ürünü kullanılmalıdır. Bu şekilde daha sağlıklı sonuçlar alacaksınız.

Yağlı bir cilt için bakım önerileri nelerdir?
Cilt tipinizi belirledikten sonra geriye bakım önerilerini öğrenmek kalıyor.Yağlı cilt bakımı biraz daha uğraş gerektirebilir. Yağlı bir cilde sahip olup olmadığınızı ise şu yöntemlerle anlayabilirsiniz:  T bölgesi dediğimiz ve burun, çene ve alından oluşan bölgede gün içerisinde sürekli olarak parlamalar meydana geliyorsa, cildinizde siyah noktalar, akneler bulunuyorsa ve gözenekleriniz açıksa yağlı bir cilde sahipsiniz demektir.
Yağlı cilt bakımı için en önemli uygulama peelingdir. Düzenli bir şekilde peeling yapmalısınız ama bunu yaparken cildinize nazik davranmayı unutmayın.
Cildinizi temizlemek için doğal ürünler ya da temizleme jelleri kullansanız da sonuçta gözenekleriniz açık olduğu için, gözeneklerin içerisinde birtakım kalıntılar kalacaktır. Bu nedenle temizleme işleminden sonra cildinizi tonikle silmenizde yarar vardır.
Cilt bakımına nemlendirici kreminde yeri oldukça mühimdir. Doğru bir krem tercih etmediğiniz takdirde cildiniz hasar görür. Cildinize uygun olan nemlendiriciyi gündüz ve gece kremi olarak iki ayrı şekilde kullanmanız da yararınıza olacaktır.
Güneşten cildinizi koruyarak yağ dengenizi de oluşturursunuz. Güneşe kesinlikle koruyucu bir krem sürmeden çıkmamalısınız.

Yağlı ciltler için önemli olan husus

Yağlı ciltler için büyük önemi olan bir diğer faktör de su tüketimidir. Vücudunuz yeterli miktarda suyu aldığı zaman cildiniz daha dengeli bir biçimde nemlenecektir.
Akne ve siyah noktalar içinse temel olarak haftada iki ya da üç kere peeling ve maske yapmalısınız. Bu şekilde gözeneklerinizi temizleyebilirsiniz.
Maske uygulaması yapmak istiyorsanız sonrası da oldukça önemlidir. Maskeyi cildinize uyguladıktan sonra sıkılaştırıcı bir tonik ile cildinizi temizlemelisiniz. Böylece açık olan gözenekleriniz kapanacaktır.
Yağlı ciltlerin en büyük sorunu olan sivilceler için düzenli maske kullanımı ve peeling yeterli olacaktır. Eğer sabırsız davranıp sivilcelerinizi sıkarsanız daha büyük problemlerle karşılaşırsınız. Tüm bu uygulamalar düzenli bir biçimde yapıldığında yağlı cilt bakımı sonuç verecektir.

“Yağlı Ciltler İçin Bakım” üzerine 1 yorum

  1. Kader Akkütük says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsor Reklam