Kapat

Yakın Göz Makyajı Teknikleri

Yakın Göz Makyajı Teknikleri
Göz makyajı makyaj işlemlerindeki en önemli adımdır. Gözlerin her zaman ön plana çıkarılması kişilerin hoş bakışlara sahip olmasını sağlamaktadır. Ancak her insanın göz şekli aynı olmadığı için herkesin de aynı göz makyajını yapması doğru olmayacaktır. Göz makyajının mutlaka göz şekline göre yapılması gerekmektedir. Öncelikle kişiler gözlerinin şeklinin farkında olmalı ve bu şekle göre uygun makyaj tekniklerini öğrenmelidir. Göz şekilleri küçük, iri, çıkık, çukur, ayrık ve yakın olarak kategori haline gelebilmektedir. Bu göz şekilleri içerisinde makyaj teknikleri hususunda en çok dikkat edilmesi gereken göz şekillerinden bir tanesi de birbirine yakın olan gözlerdir. Yakın göz makyajı ile birbirine yakın durumda olan gözlerin daha ayrık durması sağlanabilir. Öncelikle gözlerin birbirinden daha ayrık durması için burna doğru olan iç çizgisinin kaybolması sağlanmalıdır. Bu işlem de açık renk göz kalemleri ya da farlar ile sağlanabilir. Birbirine yakın gözlere sahip olan kadınların öncelikle keskin çizgilerden uzak durması gerekmektedir. Bu nedenle koyu renk göz kalemleri kesinlikle gözün iç kısmında kullanılmamalıdır.

Yakın göz makyajına ilk olarak

aydınlatma işlemleri ile başlanabilir. Tenden birkaç ton açık renk bir kapatıcı ya da aydınlatıcı ile ilk olarak göz çevresi aydınlatılmalıdır. Ardından gözün burna doğru olan köşesine beyaz ya da krem rengi tonlarında göz kalemi veya far sürülmelidir. Bu açık renkler çok abartılmadan uzatılabilir. Kirpiklerin orta noktasına kadar ilerlemeden açık renk çizgiler tamamlanmalıdır. Bu sayede gözlerin arasında bir aydınlık olur ve gözler daha ayrık görünür.
Yakın göz makyajı için ikinci adım ise gözün kulaklara doğru olan kısmının uzatılmasıdır. Bu işlemler hem gözün daha büyük görünmesini hem de iki gözün daha ayrık görünmesini sağlayacaktır. Göz çizgisinin uzatılması için eyeliner ya da far kullanılabilir. Koyu renk bir göz farı ile göz kapağını renklendirmek ve farı üçgen şeklinde uzatmak göz çizgisinin de dışarı doğru kaymasına yardım edecektir. İşte tüm bu teknikler ile yapılan yakın göz makyajı kişilere istedikleri etkiyi yaratabilecek ve gözleri ayrık şekilde gösterebilecektir.

“Yakın Göz Makyajı Teknikleri” üzerine 1 yorum

  1. Berivan says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Beğenilenler

Sponsor Reklam