Kapat

Yaşa Göre Oje Tercihleri Nasıl Yapılır?

Yaşa Göre Oje Tercihleri Nasıl Yapılır?
Büyüme çağında olan kızlar yeni keşfettikleri kozmetik ürünlerini kullanmak için can atmaktadır. Ojeler de bu kozmetik ürünleri arasında yer almaktadır. Binlerce rengi olan bu ojeler mutlaka her kızın dikkatini çekmeyi başarmıştır. Küçük yaşta oje sürmeye başlayan kızlar elbette renkler hususunda kararsız kalmakta ve buldukları her rengi denemektedir. Zaten yaşa göre oje tercihleri belirlenecek olursa küçük yaştakilerin renkli ojeler kullanmaları daha doğru olacaktır. Özellikle bu küçük yaştaki kızlar renkli ojelerin yanı sıra şekilli ojelere de bayılmaktadır. O yaştaki çocuklar rengarenk giyinmeyi sevdikleri için ojelerinin de rengarenk olması oldukça normaldir. Ancak yaş büyüdükçe oje renkleri ve şekilleri de farklılık göstermektedir.

Ergenlik çağındaki kızların terciği

Ergenlik çağındaki kızlar genelde rengarenk şeylerden sıyrılmaya başlar ve daha mat tonlara geçiş yaparlar. Bu durum sadece oje seçiminde değil kıyafet ve ayakkabı seçiminde de meydana gelir. Oje rengi seçimleri de siyah ve bordo tonlarından oluşmaya başlar. Ancak elbette o yaşta da renkli oje kullanımı yaygındır. Ancak şekilli ojeler artık geride bırakılmıştır.

Yetişkinliğe erişen kızların tercihi

Yetişkinliğe erişen kızlar arasında seçimler değişiklik gösterebilir. Artık bu dönemde kişiler kimliklerini tamamen kazandıkları için oje rengi seçimleri de buna göre şekillenmektedir. Yaşa göre oje tercihleri yerine zevke göre oje tercihleri yapılmaktadır. Bu dönemde kızlar artık kendilerine ya da kıyafetlerine en yakışan oje rengini seçmektedir. Kimisi klasik bir tarza sahip olduğu için mat tonları kullanırken kimisi de hala içindeki çocuğu öldüremediği için renkli oje tonlarından vazgeçememektedir.
Yaşı ilerlemiş kadınlarda ise oje rengi seçimleri aslında oldukça kısıtlıdır. Bu yaşlarda kadınlar daha çok açık renkli ojeleri kullanmaktadır. Elbette bu durum da kişinin zevkine göre değişiklik göstermektedir ancak daha çok açık tonlar tercih edilmektedir. Özellikle sedefli ve açık tonları tercih eden kadınlar ile karşılaşmak oldukça mümkündür. Yaşa göre oje tercihleri aslında doğru bir kavram değildir. Oje tercihinin kesinlikle kişinin zevkine bağlı olarak yapılması gerekmektedir. Bunun yanı sıra giyilen kıyafetler ve yapılan makyajlar da mutlaka oje seçimi hususunda söz sahibi olacaktır.

“Yaşa Göre Oje Tercihleri Nasıl Yapılır?” üzerine 2 yorum

  1. SchnellBurak says:
  2. Ayten Tufan says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsor Reklam