Kapat

Yeni Mercedes A Serisi Tanıtıldı

Mercedes A serisi yenilendi

Premium Kompakt sınıftaki dişli rakipleri karşısında başarı sağlayan Mercedes A Serisi geçtiğimiz günlerde yenilendi.
Güncellenen A serisi’nin aks mesafesi 30 milimetre genişliği ise 14 milimetre büyütüldü. Her geçen gün segmentlerin boyutlarının arttırılma furyasına Mercedes A serisi ile katılmış durumda. Birçok yenilik içeren ve Mercedes ekibi’nin kullanıcı yorumlarını dikkate alarak yaptığı çalışmalar bu yazımızda.

4. Nesil’ine kavuşan Mercedes A Serisi genişleyen dış ölçüleriyle birlikte iç mekanda diz mesafesi ve arttırılan bagaj hacmi elde etti. İç mekandaki ferahlık net bir biçimde gözükmekte. Otomobildeki ana değişimler süspansiyon sistemindeki güncellemeler, iç mekandaki değişim ve motor şanzıman güncellemeleri olarak başlıklandırılabilir.

Mercedes’in şikayet aldığı konu arka amortisör sisteminin sert ve gürültülü çalışıyor olmasıydı. Mercedes bu sorunu 4. jenerasyon  ile büyük ölçüde gidermiş ve otomobil içinde hissedilebilir seviyede sessizleştirmeyle tüketicilere sunmuştur.

İç mekanda gösterge paneli olarak büyük dijital ekranlar kullanılmış. E serisinden aşina olduğumuz bu sistem 7 inç ve 10.25 inç olmak üzere 3 opsiyon paketine sahip. İç mekandaki radikal değişim yeni A Serisi kasasında  en dikkat çeken kısım oluyor. Otomobilin içine bindiğinizde rahatlıkla hissedebilyorsunuz.

 

 

Benzinli motoruna downsizing uygulayan mercedes 1.6 litreden 1.4 litreye düşürerek hatrı sayılır bir güç artışı sağlamıştır. Mercedes’in kullandığı bu küçük hacimli turbo beslemeli benzinli motor, Renault ile ortak bir şekilde geliştirilmiştir. Aynı zamanda Renaulttan alındığı bilinen dizel ünitelerde güncellenmiş halde.  2 litrelik turboşarjlı benzinli motoru ise Ötv sorunundan dolayı Türkiye’de görebileceğimizi pek sanmıyoruz. 221 hp-350nm gücünde bu ünite daha çok Avrupa pazarı için tasarlanmış durumda. Yüksek satış rakamları yakalayan 1.5 litrelik dizel ünitenin ise 7 ileri çift kavrama şanzıman ile sunulacağı belirtiliyor.

Mercedes’in teknolojiyle donattığı Yeni Mercedes A serisi rakiplerinin önünde bir donanıma sahip. Bir çok sensör ile çevrelenmiş A serisi aynı zamanda opsiyon olarak aktif süspansiyon sistemi ve birçok işlevsel donanım sunmakta.

 

Buna benzer birbirinden değerli Otomobil incelemesi için sizileri her zaman sitemize bekleriz.

“Yeni Mercedes A Serisi Tanıtıldı” üzerine 1 yorum

  1. endoret says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Beğenilenler

Sponsor Reklam