Kapat

Yıldızname Falı Nedir ve Yıldızname Falı Nasıl Bakılır?

Yıldızname Falı Nedir ve Yıldızname Falı Nasıl Bakılır?

Yıldızname falı günümüzde bilmeden de olsa her alanda karşılaştığımız bir yöntemdir. Yıldızname aslında bir fal türünden çok farklıdır ve tam olarak fal olarak adlandırmamız yanlıştır. Fakat gelecek hakkında haber alabilmemizden ve bazı işlemler yapılarak yorumlanan bir yöntem olduğundan fal yöntemleri arasında yer almaktadır. Yıldızname falı günümüzde burçların yorumlanmasından, uzay hakkında bilgi alınmasına kadar birçok alanda kullanılmaktadır. Yıldızname falı dünya üzerinde bulunan tüm fallara göre en garantili ve en kesin sonuca ulaştıran bir fal yöntemidir. İnsanların geleceği için bakmış oldukları ve ya bir konu hakkında merak ettikleri soruları ile ilgili bakmış oldukları yıldızname falı ise çok farklı bir yöntem ile yapılmaktadır.

 

Bu falı çok üst derecedeki sonuçları öğrenmek için yapmanız biraz zor olduğundan, küçük sorunlarınız hakkında yapmak için kullanırsanız daha kesin bir sonuca varabilirsiniz. Peki bu fal nasıl bakılır? Diye sorarsanız; bu falı bakmak için doğum tarihini bilmeniz yeterlidir. Bu falı bir hesaplama yöntemi ile yapacaksınız. Yıldızname falında gökyüzüne bakarak tuttuğunuz her bir yıldız bir burcu temsil etmektedir. Bu burç sizin burcunuzda olabilir, sizin burcunuz ile alakası olmayan bir burçta olabilir. Gökyüzünden bir yıldızı tuttuktan sonra falınızı bakmak için isminizi bir kağıda yazın. Daha sonra isminizi hece hece ayırın ve harf tablosuna göre hesap yapıp 12 ‘ ye bölün.

Harf tablosu ve değerleri;

A=1 E=5 I=10 M=4 R=8 Ü=7
B=2 F=8 İ=10 N=2 S=0 V=6
C=3 G=8 J=3 O=7 Ş=0 Y=10
Ç=3 Ğ=4 K=4 Ö=7 T=4 Z=7
D=4 H=8 L=6 P=2 U=7

Falın yöntemini daha açık bir şekilde anlatmak gerekirse; örneğin isminiz Aslı. Siz bir kağıda isminizi      A – S – L – I şeklinde yazınız. Daha sonra yazdığınız bu harfleri numaralandırınız. Numaralandırma işlemini harf tablosundaki değerlere göre hesaplayın. Aslı ismine göre hesabımız  ‘’ 1 + 0 + 6 + 10 ‘’ şu şekilde yapılacaktır. Bunu da yaptıktan sonra sonucu 17 olan işlemimizi 12 ‘ ye bölüyoruz. 17/2 işlemi ile birlikte ulaştığımız sonucu burç tablolarından bularak yorumlamaya başlıyoruz. Eğer ki tam bir sonuç çıkmaz ise yuvarlama yapmanız gerekmektedir. Bu şekilde gelecek hakkında ufak tefek bilgiler edinebilirsiniz. Daha büyük sorunlarınıza çözüm bulmak ve örneğin bir hastalığın tedavisini bulmak gibi büyük işleri başarmak isterseniz yıldızname falı üzerinde çok daha uzmanlaşmanız gerekmektedir. Bu uzmanlığınız yıldızların konumuna göre yorum yapacağınız bir seviyede olması gerekmektedir. Bu konuda uzmanlaşmak için ise yıldızname falı üzerinden ustalaşmış medyumların öğrencisi olabilirsiniz ve ya tek başınıza sakin bir ortam hazırlayarak günlük başı işlemler yaparak bu konuda uzmanlaşabilirsiniz.

Peki ne tür işlemler yaparak yıldızname falında seviyemizi yükseltebiliriz? Diye sorarsanız; yıldızname falında yükselebilmek için öncelikle sessiz ve gökyüzünü tamamıyla görebilen bir ortam geceleri antrenmanlar yapmamız gerekmektedir. Öncelikle ruhumuzdaki kötülükleri boşaltabilmek için bazı yöntemler kullanılmalıdır. Bu yöntemler arasında kullanabileceğiniz en ideal yöntem yoga yöntemidir. Daha sonra yıldız konumlarının yorumlarını öğrenmek ve yorumlayabilmek için bazı uzman kitapları okumanız gerekmektedir. Bu işlemlerden sonra yoğun konsantrasyona sahip olmaya çalışmalısınız. Tüm bunlara sahip olduktan sonra uzun bir süre gökyüzünü tanımak ve benimsemek için her gün gökyüzünü kontrol etmelisiniz. Eğer ki yıldızlar üzerinden uzmanlaştıysanız size yıldızlar tarafından bir işaret gelecektir. Bu işaretten sonra artık yıldızname falını kullanarak en üst derecedeki konulardan bile haberdar olabilirsiniz.